16 Mart 2016 Çarşamba

Cografya Bilgi Sistemleri

Cografya Bilgi Sistemleri dendiğinde sadece parsel sorgulama alanında değil daha bir çok alanda anlamak gerekiyor. Cografya Bilgi Sistemleri bir çok alanda vatandaşlara hizmet vermesi bizim için ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Devletin tüm ilçelerke kurduğu kurumlarla topladığı bilgiyi böylece internet üzerinden kullanıcılarına dağıtıyor. Devlet sitesi olması nedeniyle de güvenilirdir.

Bir çok konuda hizmet verdiği için bu konudaki farklı alanlardaki sorgulamaları tanıtalım.

1 - Cografya Bilgi Sistemleri Parsel sorgulama alanında


Cografya Bilgi Sistemleri Parsel sorgulama alanında
Cografya Bilgi Sistemleri parsel sorgulama
Cografya Bilgi Sistemleri parsel sorgulama alanında kullanılıyor. Böylece kişi arazisinin durumunu, konumunu harita üzerinden görüntülerini, komşu parselelleri, koordinatlarını, parsel, ada, tapu alanı, niteliği, mevki, paftasını öğrenebilir ve yazıcıdan çıkış alabilirsiniz.

2- Cografya Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü

Cografya Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü
Cografya Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü


Cografya Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü'nden bilgiler, duyurular ve haberler yer alıyor. Kent bilgi sistemi, e-plan ile ilgili bilgilerin ve bir çok haberin bulunduğu resmi sitedir. 

3- Cografya Bilgi Sistemleri Türkiye Halk Sağlığı 

Türkiye Halk Sağlığı
Türkiye Halk Sağlığı


Türkiye Halk Sağlığı kurumuna giriş yapacağınız bölümdür. Buradan kullanıcı adı ve şifrenizi girerek bilgiye ulaşabilirsiniz.

4- Cografya Bilgi Sistemleri Orman ve Su İşleri Bakanlığı

Orman ve Su İşleri Bakanlığı
Orman ve Su İşleri Bakanlığı


Orman ve Su İşleri Bakanlığı'ndan haberlerin yer aldığı devlet sitesidir. Burdan Su, Orman, Ağaçlandırma, Havza Koruma, Meteoroloji, Çevre Gözlem, Korunan Alanı, Yaban Hayatı, Oşinografi, korunan alanlar, Arazi Örtüsü, Orman Bilgi Sistemi, Meteoroloji Veritabanı, Nuh’un Gemisi, Yaban Hayatı, Ağaçlandırma, Veritabanı gibi bir çok bilgiyi buradan ulaşabilirsiniz.

PARSEL SORGULAMA nasıl yapılır?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder