10 Nisan 2016 Pazar

E devlet Tapu Sorgulama

Bilgilerini güvenli bir ortamda öğrenmek isteyenler E devlet Tapu Sorgulama uygulamasını kullanabilirler. Devletin, ilçelerde bulunan tapu dairelerinden topladıkları bilgileri vatandaşları için ücretsiz dağıttığı bir sistemdir. Bu sisteme giriş için e devlet şifresine ihtiyaç vardır.  

E devlet Tapu Sorgulama işlemlerini bir çok şekilde yapabilirsiniz. Bu bilgileri aşağıda sıralıyoruz.

E devlet tapu bilgilerini buradan öğrenebilirsiniz. İsterseniz ALO 181 hattını arayarak bakanlığın oluşturduğu ve vatandaşlarına hizmet verdiği hattı kullanabilirsiniz.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü üzerinden aşağıdaki bilgileri sorgulama yapabilirsiniz.

  • Tapu Bilgileri Sorgulama
  • Tapu ve Kadastro Harç ve Döner Sermaye Sorgulama / Döner Sermaye Ödeme
  • Tapu Taşınmaz Beyan
  • Tapu Telefon Bilgileri Beyan

Tapu Taşınmaz Beyan bilgilerinizi şifreli olarak sorgulamanızı buradan gerçekleştirebilirsiniz.

Tapu sorgulama


Tapu Telefon Bilgileri Beyan etmek isterseniz buradaki linki kullanınız. Yani telefon bilgilerini güncelleyebilir veya hiç iletişim bilgisi yoksa burdan verebilirsiniz. ALO 181 hattı ise size bu konuda yardımcı olacaktır.

E devlet Tapu ve Kadastro Harç ve Döner Sermaye Sorgulama / Döner Sermaye Ödeme (Tapu Harç) bilgilerini sorgulamak için e-Tahsilat Seri Numarasına ihtiyacınız bulunuyor.

En son olarak da Tapu Başvuru Sorgulama ile tüm bu konudaka ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Buradaki yapacağınız işlemler için şifreye ihtiyacınız bulunmamaktadır. Burdaki ana sayfa üzerinden randevi alabilir, parsel sorgulama yapabilir, e tahsilat ve takas hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder