1 Haziran 2016 Çarşamba

Tapu sorgulama

Tapu nedir? Tapu, kadastro, parsel sorgulama nereden, nasıl yaparım? Tarım parselleri sorgusu hakkında genel bilgi...Tapu, bir arazinin kime ait olduğunu belirten resmi evraktır. Tapu kişi veya kişilere ait olabileceği gibi ayanı zamanda da kurum ve kuruluşlara ait olabilir. Büyük bir arazinin bir parseli şahsa, diğer bir parseli de kuruma ait olabilir.  

Tapu sorgulama, bir çok şekilde yapılır. E devlet üzerinden parsellerin kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz. Ayı zamanda parselin tapu üzerinden yazılan tüm bilgileri öğrenebilirsiniz. Aşağıda ise tapu sorgulamalarını yapabileceğiniz alanları görmektesiniz.

Tüm sorgular hakkındaTapu ve Kadastro sorgulama

Yukarıdan Tapu ve Kadastro Müdürlügü'nün resmi sitesidir. Burada karşınıza çıkan ekrandan Tapu Bilgileri Sorgu linkinden e devlet üzerine yönlendirileceksiniz. Buradan e-devlet şifresiyle bilgilerinize ulaşabilirseniz.

Tapu Parsel sorgulama

Yukarıdaki link parsel sorgulama ekranı ile aynıdır. Burdan şifresiz olarak il, ilçe, mahalle, ada no ve parsel no bilgilerinizi giriniz. Karşınıza haritadan parselinizin taralı alanının göreceksiniz.

E-devlet tapu sorgulama

Bu link size e-devlet üzerinden tapu sorgulama ekranına yönlendirecek. Şifrenizi girerek gerekli olan bilgiyi elde edebilirsiniz.

Coğrafya Bilgi Sistemleri Şube Müdürlüğü tapu ve kadastro sorgulama

Burdaki link bir çok tapu sorgu alınını, bu konudaki eğitim videolarını, megsis, yardım, istatistik bilgileri, parsel sorgu ve personel giriş bölümlerinden oluşuyor. Mekansal Gayrimenkul sistemi, harita servisleri e-devlet uygulamaları, ortofoto servisi ve parsel sorgulama servislerini kendinde barındırıyor.

Tarım parselleri sorgu

Eğer tarım arazileriniz bulunuyor ise bunun hakkında bilgiye ulaşabilirsiniz. Tarım parselleri sorgulamalarınız için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

Tarım parselleri sorgu

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder