24 Aralık 2016 Cumartesi

Tapu randevu

Tapu randevu sistemi nasıl çalışır? Tapu parsel sorgu... Tapu randevu nasıl alınır? Adım adım resimli anlatım.

Parsellerinizin Tapu Kadastro ile sorunlarınızı veya ihtiyaçlarınızdan kaynaklanan bilgilendilime için öncelikle Tapu randevu ile sıra almanız gerekiyor. Parsellerinizin ve tarlalarınızın satışı, el değiştirmesi, miras gibi bir çok konuda burası size randevu vericektir.

Zaman ilerledikçe teknoloji, insanların hayatını kolaylaştırmaya ve faydalı olması için geliştiriliyor.  Tapu randevu sistemi de bu alanda önemli bir yere sahip. Tapu ve kadastrolarda insanların zaman kaybını önlemek adına uygulanıyor. Küçük ilçelerde tapu randevu sistemi işe yaramasada İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük metropollerde bunun avantajını yaşıyor insan.

Tapu randevu nasıl alınır?

Tapudan randevu iki şekilde alınır. Birincisi ALO 181 hattı aranır. Ordaki oparatör sizi yönlendirir. Burda size ne zaman randevuyu almak istediğinizi, randevu saatini sizin için alır. Böylece belirlenen zaman diliminde TAPU RANDEVU almış olursunuz.

PARSEL SORGU - Parsellerinizin ada, pafta bilgilerini girerek burdan sorgu yapabilirsiniz. Parsel sorgu hakkında bilmeniz gerekenleri buradaki linkten öğrenebilirsiniz.

Tapu randevu alma resimli anlatım

Yukarıda birinci şekilde ALO 181'den alacağınızı belirtmiştik. Şimde ise ikinci şekil de internet üzerinden randevuyu nasıl alacağınızı resimli anlatacağız. İlk önce aşağıdaki linkten gerekli olan sayfaya gidiniz.

TAPU RANDEVU AL

Yukarıdaki linke bastıktan sonra alttaki resimdeki görüntü çıkacaktır kaşınıza.
1 ADIM: Aşağıda kırmızı alan ile gösterdiğimiz yeni randevu al butonunu tıklayınız.
Tapu randevu
Tapu randevu
2 ADIM: Altta kırmızı ile işaretledimiz alanlar karşınıza çıkacaktır. İlk önce kullanıcı sözleşmesini kabul ediyorum diyerek işaretleyiniz. Bu sözleşme her yerde olan klasik sözleşmeler. İşaretlemenizde herhangibir mahsur yoktur.
Bir alta bulunan güvenlik kodunu giriniz ve giriş butonuna basınız.
Tapu randevu resimli anlatım
Tapu randevu
3 ADIM: Karşınıza aşağıdaki görüntü çıkacaktır. Yukarıda kırmızıyla işaretledimiz alanların tümü doldurulması gerekli olan alanlardır. En altta bulunan kaydet ve ilerle butonunu kullanarak işleminizi yapacaksınız. Sizden sırasıyla istenen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurun ve kaydet ilerle butonunu kullanın. 6 adımda onay alacaksınız.

Tapu randevu resim ile anlatım
Tapu randevu

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder